Moda tasarımında Photoshop ve Illustrator Programlarının etkin şekilde kullanılmasını amaçlayan bu programda; piksel bazlı photoshop ve vektör bazlı illustrator programlarının kullanım farklılıklarını öğrenecek, artistik ve teknik çizimleri dijital ortamda hazırlayacak, sektöre yönelik profesyonel teknik çizim föyleri oluşturacaksınız. Program sonunda seçilen bir tema doğrultusunda projeler gerçekleştireceksiniz.

Sıradan bir kartvizit tasarımı hazırlamak oldukça basit olabilir. Amacımız iyi bir kartvizit tasarımı yapmak olduğu için aşağıdaki ana prensipler sizin için önemli olacaktır.

Uygun Tasarım Programının Seçilmesi
Kartvizit Ölçüsünün Belirlenmesi
Renk Uyumu ve Renk Bilgisi
Font Seçimlerinin Doğru Yapılması
Tasarım Bütünlüğünün Sağlanması
Bu prensiplere uygun hareket ederek profesyonel bir kartvizit tasarımı hazırlamak mümkün.

En Önemli Ayrıntılarıyla Kartvizit Nasıl Yapılır?
Çalışanların kendilerini müşterilerine, iş ortaklarına ve rakiplerine tanıtmalarına yardımcı olan kartvizitler, bir prestij sembolü olarak da görülebilir. Dolayısıyla tasarlanacak kartvizitin en doğru biçimde hazırlandığından emin olmak gerekiyor. İşte kartvizit yapımına dair bilinmesi gereken kritik detaylar…

Hedef Kitlenizi Belirleyin
Kartvizitinizi dağıtacağınız kitlenin profiline göre bir kartvizit tasarımına imza atmanızı öneririz. Böylece müşterileriniz veya iş ortaklarınız gibi size ulaşmak için kartvizitinize başvuracak kişilerin en önem vereceği noktaları belirleyip kartvizitinizde bu noktalara dikkat edebilir ve gayet işlevine uygun bir kartvizite sahip olabilirsiniz.

Bu doğrultuda, örneğin birden fazla şirketiniz varsa kartvizitinizin önünü ve arkasını iki farklı şirketin tanıtımı için kullanabilmeniz mümkün. Ancak birbiriyle ilgisi olmayan iş kimliklerine sahipseniz, bu durumda tek bir kartviziti iki farklı iş için kullanmak çok da mantıklı olmayacaktır. Çünkü bu sefer farklı işlerin farklı hedef kitleleri olacaktır.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize ulaşmak için e-posta gönderin info@nisanajans.com

× Nasıl yardımcı olabiliriz?